Ciekawa prelekcja o suśle moręgowanym PDF Drukuj Email

Od kilkunastu lat nasza szkoła ściśle współpracuje z Zarządem Parków Krajobrazowych na Górze Św. Anny. Uczniowie nie tylko wyjeżdżają na rajdy rowerowe na Górę Św. Anny, ale biorą udział w konkursach przyrodniczych organizowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych.

23 listopada uczniowie klas 4-6 byli słuchaczami ciekawej prelekcji przeprowadzonej przez P. Elżbietę Ozimowską z PK Góra Św. Anny. dotyczącą reintrodukcji i ochrony susła moręgowanego w Polsce. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom definicji reintrodukcji oraz problemów związanych z tym przedsięwzięciem, na przykładzie susła moręgowanego - gatunku, którego po raz ostatni obserwowano w Polsce na stanowisku w Kamieniu Śląskim w latach 70-tych XX wieku. Późniejsze badania i obserwacje nie potwierdziły obecności tego gatunku i został on uznany za wymarły w Polsce.