Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email

21 listopada 2013 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste "Pasowanie na czytelnika". W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy I naszej szkoły. Zostali oni zapoznani z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Zanim jednak zostali pasowani na czytelników, musieli rozwiązać różne zagadki oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania.

Następnie dzieci obejrzały część artystyczną pt. "Witajcie w naszej bajce" przygotowaną przez uczniów z klasy III. Po obejrzeniu i wysłuchaniu przedstawienia pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie:

MY, UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY

UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY,

ŻE BĘDZIEMY KSIĄŻKI KOCHAĆ,

KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY.

I WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK,

BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ,

OBOWIĄZKI CZYTELNIKA

TRAKTOWAĆ Z WIELKĄ POWAGĄ!

Po tym tak ważnym przyrzeczeniu każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany przez Książkę na nowego czytelnika naszej szkolnej biblioteki. Na pamiątkę uroczystości, każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę i wypożyczył pierwszą książkę.

Tak więc wspólne zabawy, połączone z nauką, pomogły naszym nowym czytelnikom przyswoić sobie zasady korzystania z biblioteki szkolnej.